Gabriela Cristea a reușit să învingă lupta cu kilogramele în plus și să-și schimbe complet stilul de viață, după ce, acum un an, a fost diagnosticată cu obezitate de gradul 1.
Gabriela Cristea: Povestea unei transformări spectaculoase
Transformarea Gabrielei Cristea a început după ce a primit un diagnostic alarmant: obezitate de gradul 1, însoțită de multiple afecțiuni asociate, precum apneea în somn, tensiune oscilantă și prediabet.
„Am avut aproape 100 de kilograme și am făcut injecții cu inhibitori pentru obezitate”, a mărturisit Gabriela, care a ales să împărtășească abia după ce a atins rezultatele dorite.
Citește și: Din ce câștigă bani Gabriela Cristea acum? Tavi Clonda a spus tot: „Ea nu mai vrea nimic acum”
Vedeta subliniază importanța unui proces de slăbire corect și lent, contrar tendințelor promovate de unele publicații care încurajează pierderea rapidă în greutate. „Nu este ok să slăbești foarte repede, ci să slăbești corect și într-un timp, ca să lași organismul să se obișnuiască”, explică Gabriela.
O nouă viață și amintiri în Italia
Pe lângă schimbările fizice și psihice, Gabriela Cristea a început să se bucure mai mult ca niciodată de viață. Împreună cu soțul său, vedeta a achiziționat o proprietate în zona Abruzzo din Italia, o regiune care combină frumusețea Toscanei cu plajele spectaculoase ale Mării Adriatice. „Am fost plecați două săptămâni și m-am plictisit, așa că am început să căutăm proprietăți.
Aceasta a fost prima pe care am văzut-o și ne-am îndrăgostit iremediabil de ea”, povestește Gabriela.Deși Italia a devenit un loc special pentru ea și familia sa, vedeta nu intenționează să se mute definitiv acolo. „Încă nu am ajuns la performanța de a pleca în fiecare lună, dar o dată la două luni plecăm cu siguranță, iar anul acesta vom avea două plecări, una în familie și alta în Sicilia, pentru aproape trei săptămâni”, a adăugat Gabriela.