AMI, una dintre cele mai îndrăgite soliste din țara noastră, prezintă noua sa melodie, „Să danseze fetele”, într-o ediție cu totul specială „Invitatul de 12”, găzduită de Cosmin Cernat, difuzată simultan la Kanal D2 și Radio Impuls, duminică, de la ora 12:00.

AMI, despre o latură mai puțin știută a sa, duminică, la „Invitatul de 12”

De această dată, artista AMI, cunoscută pentru vocea sa caldă, interpretările pline de emoție și misterul care o învăluie, ne dezvăluie o latură mai puțin cunoscută a sa prin

intermediul single-ului lansat recent.

„< Să danseze fetele> este una dintre cele mai energice și vesele piese ale mele pentru că, într-adevăr, oamenii m-au cunoscut mai mult prin emoție, vulnerabilitate, sensibilitate, însă publicul nu știe și latura asta a mea veselă, fun, bucuroasă”, spune Ami. „ Oamenii care mă știu îndeaproape chiar văd energia asta la mine aproape în fiecare zi și am vrut cumva să arăt asta și publicului ”, a adăugat artista.

Citește și: Tudor Ionescu, solistul trupei Fly Project, mărturisiri de senzație în platoul emisiunii „Invitatul de 12”

Mai mult decât atât, piesa este o celebrare a energiei feminine și un manifest al autenticității. Mesajul artistei este întărit de un videoclip pe măsură, în care își fac apariția personalități din showbiz, prezența lor simbolizând solidaritatea și diversitatea feminină.

Piesa asta pentru mine înseamnă veselie, libertate, e un imn al femeilor, e despre curajul de a străluci exact așa cum ești tu, despre naturalețe și autenticitate. Și în clip am vrut să aduc acest univers. Am invitat mai multe colege de breaslă să apară în videoclip ”, spune Ami.

Să danseze fetele este invitația la stare de bine pe care artista ne-o propune chiar și în acele zile mai puțin bune.

Chiar și eu când am o zi mai puțin bună, nu știu, parcă dau play la piesa asta și mă binedispune. Așadar, pentru o viață mai fericită, mai relaxată, dați câte un play pe zi la piesa < Să danseze fetele> ”.

Citește și: Ramona Dumitrescu, pe drumul spre sine, fără compromisuri! Îndrăgita matinală de la Radio Impuls a făcut dezvăluiri uluitoare în cadrul emisiunii „În oglindă”

„Să danseze fetele” este o piesă funk-disco, care i-a permis artistei să experimenteze în cadrul EP-ului „Nostalgia” la care lucrează de la începutul anului. Astfel, ea se pregătește să încheie un capitol muzical și să înceapă un altul. „ În ultimul an am fost influențată de muzica veche, anii 80-90; î mi doresc să închid și acest capitol nostalgic ”, mărturisește AMI.

Prezentatorul emisiunii, Cosmin Cernat, o provoacă pe AMI să participe din nou la joculețul „Completează cele 12 fraze ale Invitatului de 12”, fraze despre care artista spune că „ ating niște puncte sensibile ”. Puncte sensibile ating și răspunsurile invitatei, mărturisiri și reflecții emoționante despre carieră, familie, iubire necondiționată, visuri împlinite și visuri în așteptare, conectarea cu sine și natura, social media și cartofi prăjiți cu sos gorgonzola.

Oamenii te vor ține minte în această viață nu neapărat prin ceea ce faci, ci prin felul în care te comporți cu ei și ceea ce le oferi și cred că asta ține foarte mult de iubire și de atenția pe care o oferi oamenilor din jur ”, este de părere AMI.

Urmăriți interviul integral cu AMI, duminică, de la 12:00, într-o nouă ediție „Invitatul de 12” cu Cosmin Cernat, la Kanal D2 și Radio Impuls.