Un tânăr de doar 17 ani a sfârșit ucis în bătaie, pe stradă, la Tulcea. Adolescentul a fost lovit cu bestialitate de doi bărbați care s-au luat de el fără niciun motiv. Agresorii ar fi cunoscuți pentru problemele cu legea iar acum au fost arestați preventiv. Agresorii s-au apropiat de tinerii care discutau în fața blocului, după cum o demonstrează imaginile surprinse de camerele de supraveghere.
Erau trei, iar doi dintre ei au devenit agresivi.
Tânărul a fost lovit cu bestialitate de către agresorii care l-au atacat
Tânărul n-a avut nicio șansă și a fost răpus de lovituri.
Citește și: Abia acum s-a aflat cine este ucigașul Alinei, românca ucisă în Italia! Ancheta a fost dată peste cap
Pe imaginile surprinse de camerele de supraveghere se vede cum agenții par să discute liniștiți cu agresorii și abia după un timp se gândesc să-i ducă la audieri. Marți, un judecător a decis să îi aresteze pe suspecți pentru treizeci de zile. Surse din anchetă spun că indivizii au mai avut probleme cu legea și în trecut.